Biz Kimiz?

Hikâyemiz 1981 yılının eylül ayında, okulların açıldığı gün başladı.

İkimiz de ortaokula başlamış ve aynı sınıfa düşmüştük. Sedef sınıfın en uzun boylu kızıydı. Bu özelliği ile onu fark etmemek mümkün değildi.

O da beni ilk defa tahta başında saçlar iki pelik örgü örülmüş ve ikiye katlanıp bağlanmış saçlarımla fark ettiğini söyler hep.

O günün üzerinden tam 42 yıl geçti. Hayat bizi tercihlerimizle sınarken, biz hep birbirimizin dostu, sırdaşı olduk.

İkimiz de 2021 yılına kadar özel sektörde sürdürdüğümüz çalışma hayatımızı, tamamen tesadüf olarak aynı zamanda sonlandırıp emekli olduk.

Emekli olmanın verdiği serbest zamanları birlikte geçirip, hoş sohbetler yaparken, Sedef’in yemek sektörüne yönelik bir yer açma hayalini gerçeğe dönüştürme kararı aldık.

Sedef tuzluları, ben tatlıları yapma fikri ile yola çıktık.

42 yıllık Nazan Pektaş, Sedef Küçükler Beslen dostluğunu bir iş ortaklığına dönüştürüp, SarduNya Mantı ve Kahvaltı Evi’ni 2022 mayısında hizmete açtık.

Misyonumuz

Mekânımıza adım attığınız an itibariyle, ürettiğimiz lezzetlerle sizleri buluştururken, kendinizi özel ve huzurlu hissetmenizi sağlamak.

Sardunya Mantı

Vizyonumuz

Lezzetlerimizi daha geniş kitlelere ulaştırıp, “SARDUNYA MANTIMIZI” marka olarak Türkiye çapında tanıtmak ve bizim gibi emekçi kadınlara ilham kaynağı olmak.

Sardunya Mantı